Prominent & Leading Manufacturer from Vasai Virar, we offer 3w-18w fb value spot light, led surface mounted ceiling light, 12w dome concealed light and philips star surface ceiling light.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Usage | for Shops |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
| Wattage | 12 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Color | White |
| Lighting Type | Incandascent |
| Lighting Color | Warm White |
| Brand | Whitelight |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Shape | Round |
| Size/Dimension | 300 mm |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Shape | Round |
| Rated Input Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Usage/Application | Conference Rooms, Hotels, Homes, Showrooms, Corridors, etc |
| Brand | Philips |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP20 |
| Shape | Square |
| Voltage | 220-240V |
| Warranty | 2 Years |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Weight | 0.09 Kg |
| Life | 15,000 Hour(s) |
| Item Height | 2.5 cm |
| Width | 14.6 cm |
| Length | 14.6 cm |
| Frequency | 50-60Hz |
| Bulb Material | Plastic |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India