Manufacturer of a wide range of products which include led garden pole light, z neptune lighting pole and neptune double light pole.
₹ 12800 / Piece Get Latest Price
| Brand | Whitelight |
| Power | 30 Watt |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Garden |
| IP Rating | IP 65 |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 19550 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 feet |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Street |
| Lighting Color | Warm White |
| IP Rating | 65 |
| Features | Aluminium |
| Power | 65watts |
Minimum order quantity: 19800 Piece
₹ 18550 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Power | 28-36 W |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 220-240 V |
| Luminous Flux | Up to 140 lm/w |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Beam Angle | 30 Degree, 60 Degree, 90 Degree, 150 Degree |
| Mechanical Impact Resistance | IK08 |
| Shape | F |
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India