Prominent & Leading Manufacturer from Vasai Virar, we offer 60w-80w allway led street light, 10w-40w 2022 concealed tarck light, 25w-30w 2022 surface colour ring, 5watts 2 way underground led light and 20w-40w fb track with arm.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Sensor | No |
| Input Voltage | 100-240V |
| Color Temperature | 6500K |
| Dimension | 155X50X385MM |
| Model Name/Number | ALLWAY LED STREET LIGHT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Light Color | Warm White |
| Model Name/Number | 2022 CONCELED TRACK LIGHT |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Wattage | 30W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Power | 20 W |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Philips |
| Body Material | Chrome |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Lighting Type | led |
| Brand | White light |
| Usage/Application | Garden and park |
| Body Material | Aluminium |
| Color | Black |
| Lighting Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30W |
| Light Bulb Types | LED |
| Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India