Our product range includes a wide range of olive spot light, 12w-18w ip65 cob spot light phantom curve, 12w phantom deep cob spot light ip65, 12w deep cone spot light, 12w delta spot light and 12w champ tiltable spotlight.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Usage | for Offices |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Year |
| Input Voltage | 220V |
| Model Name/Number | PHANTOM CURVE IP65 COB |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Warm White |
| Color Temperature | 4000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | PHANTOM DEEP IP65 COB |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 220V |
| Model Name/Number | PHANTOM DEEP COB SPOT LIGHT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Color Temperature | 4500 K |
| Material | Aluminium |
| Usage | for Offices |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Warm White |
| Brand | Philips |
| Color Temperature | 4000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | 12W DELTA SPOT LIGHT |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Year |
| Input Voltage | 220V |
| Model Name/Number | 12W DELTA SPOT LIGHT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Usage | for Offices |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Warranty | 3 Years |
| Model Name/Number | 20W MASH MOVEABLE |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | ALUMINUM DLE CASTING |
| Input Voltage | 220V |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18W |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 4000K |
| Warranty | 3 Years |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Model Name/Number | FB MOVEABLE DOWN LIGHT |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | ALUMINUM CASTING |
| Input Voltage | 220V |
| Is It Dimmable | Non Dimmable |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Light Color | Cool White |
| Warranty | 3 Year |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP65 |
| Lighting Color | Cool White |
| Color | Black |
| Model Name/Number | 7W-80W AQUA IP65 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 949 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Cool White |
| Brand | Philips |
| Color Temperature | 3000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | 8W-25W GLANZA (FRONT OPNABLE) |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 3 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Color Temperature | 3000 K |
| Material | Aluminium |
| Usage | for Offices |
| Lighting Source | LED |
| Voltage | 220 V |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Warranty | 3YEAR |
| Brand | WHITE LIGHT |
| Voltage | 220 |
| Wattage | 8W-30W |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 980 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Mounting Type | Ceiling Mounted |
| Body Material | Aluminium |
| Design/Shape | Round |
| Waterproof | Yes |
| Brand | white light |
| Warranty | 2year |
| Power | 12 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Power | 18 W |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12W |
| Color | Cool White |
| Brand | Philips |
| Color Temperature | 3000 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | DELTA PRO |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP40 |
| Warranty | 2 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India