We are a leading Manufacturer of 10 12w delta cob, 8w-40w mash moveble doun light, 7w-40w 2022 suface light, pullout double spot light and cob surface downlight from Vasai Virar, India.
₹ 550 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Type of Light | Deep Lights |
| Brand | white light |
| Color Temperature | 3000k |
| Lighting Color | white gold |
| Voltage | 36v |
| Frequency | 50hz |
| Lumens | 180lm/watts |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
led cree / bridgelux driver fulham / philips / osram colour temp 2700k / 3000k / 4000k / 6500k lumen efficiency 120 - 140 lm / w led beam angle 24°/ 36° / 60° reflector shinland / indian material aluminum die casting
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Light Color | Pure White |
| Warranty | 2 Year |
| Material | Aluminum |
| Dimmable | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Philips |
| Body Material | Chrome |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 22 W |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12w |
| Usage | for Offices |
| Color | Multicolor |
| Lighting Color | Warm White |
| Power | 12 W |
| Shape | Round |
₹ 675 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15W |
| Light Color | Warm White |
| Material | Aluminum |
| Warranty | 1 Year |
WATTAGE 7W 7W 12W 15-24W 25-30W DIAMETER 50mm 50mm 70mm 70mm 95mm HEIGHT 80mm 105mm 110mm 150mm 150mm LED MAKE CREE / BRIDGELUX DRIVER MAKE PHILIPS / FULHAM / OSRAM COLOUR TEMP 2700 / 3000K / 4000K / 6500 K LUMEN EFFICIENCY 120-140 LM / W RING COLOUR SHINING BLACK / CHROME / WHITE / ROSE GOLD BODY COLOUR WHITE / BLACK MATERIAL ALUMINUM
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India