Manufacturer of a wide range of products which include vintage light pole, neptune solar street lighting system, v neptune lighting pole, neptune top luminaire, neptune t lighting pole and neptune street light pole.
₹ 16500 / Piece Get Latest Price
| Height | <9m |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Warm White |
| Plate Thickness Mm | 12mm |
| Life Hours | 50000hr |
| Weight | 30kg |
| Design | vintage |
| Light Source | led 50w |
| IP Rating | 65 |
| Power | 220v |
| Rating | 65 |
| Color Temparature | 3000k |
| Wattage | 50w |
| Unit Length | 9mtr |
| Surface Coating | PU |
| CRI | 80 |
| Surge | 10kva |
| Housing | diacasting |
| System Lumens | 250000 |
| Lamp Type | led smd |
| Voltage | 220v |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18600 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 220v |
| Certification | RoHS |
| Model Name/Number | WLE-48w POST |
| Body Material | Metal |
| Usage/Application | street ,Garden and park |
| Brand | white light |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | worm white |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 16850 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 feet |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| IP Rating | 65 |
| Features | Aluminium |
| Power | 48watts |
| Lighting Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 19800 Piece
₹ 19850 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Metal |
| Brand | white light |
| Certification | RoHS |
| Input Voltage | 220v |
| Model Name/Number | WLE-48w 2POST |
| IP Rating | IP66 |
| Series | LS ARM |
| Usage/Application | street ,Garden and park |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 19550 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 feet |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| IP Rating | 65 |
| Features | Aluminium |
| Power | 60watts |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 16800 / Piece Get Latest Price
| Height | 16 feet |
| Material | Aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Power | 48watts |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 19850 / Piece Get Latest Price
| Install Style | Surface Mounted |
| Body Material | aluminium |
| Lighting Color | Warm White |
| Warranty | 1 year |
| Lighting Type | LED |
| Power | 48 watts |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 20050 / Piece Get Latest Price
| Height | 7 m |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Neptune |
| Material | aluminum |
| Size | 4 to 6 m |
| Thickness | 2.5mm |
| Power | 48 Watt |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Z Shape |
₹ 19850 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | Incandascent |
| Brand | White light |
| Usage/Application | Garden and park |
| Color | Black |
| Lighting Color | Warm White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India