Our range of products include ranger led flood light 40w-600w, 80w-270w polaris led flood light and aura led pc diffuser highbay 60-270w.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | RANGER LED FLOOD LIGHT |
| Body Material | ALUMINUM |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Model Name/Number | POLARIS LED FLOOD LIGHT |
| Beam Angle | 3 Degree/10 Degree/20 Degree/45 Degree/60 Degree/90 Degree |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | AURA LED PC DIFFUSER HIGHBAY |
| Body Material | ALUMINUM |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 100-240V |
| Warranty | 2YERS |
| Driver | PHILIPS |
| Casting Weight | 780gms-3.210gms |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India