Leading Manufacturer of led bay light and 150 watt led high bay light from Vasai Virar.
₹ 2800 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Warehouse |
| Brand | Whitelight |
| Beam Angle | 320 Degree |
| Power | 100 Watt |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Garden |
| Model Name/Number | PAN-150W |
| Brand | Osram |
| Beam Angle | 320 Degree |
| Power | 150 Watt |
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Aluminium |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Lumens | 5000 lumen |
| Voltage | 220-240 V |
Minimum order quantity: 15 Piece
Deepak Singh (Partner)
Whitelight Enterprises
E/403, Poonam Orchid, Bolinj Road, Yashwant Nagar, Virar
Vasai Virar - 401303, Palghar, Maharashtra, India